Hot zhytur Galvanizing Line për Steel Pipe - China Wan Run Da Lartë Teknike
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 2001

Hot zhytur galvanizing linjë për Steel Pipe

Përshkrim i shkurtër:

Hot-dip galvanizing is a popular method for steel product galvanizing, so that zinc can be strongly adhered on pipe outside and inside. After galvanizing, steel pipes are not easy oxidized and can serve longer time.   Production flow chart from black steel pipe to galvanized pipe is as follows :   Each step has a certain machine to match.   Raw material Black steel pipe Length of Pipe: Usually 6 meters as pipe length, but according to buyer’s special need, we can make it 4 meters to 8 meters...


 • Port: Tianjin
 • Termat pagesës: L / C, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Hot-dip galvanizing është një metodë e njohur për galvanizing produktit çeliku, në mënyrë që të zinkut mund të respektohen fort në tub jashtë dhe brenda. Pas galvanizing, tuba çeliku nuk janë të lehtë oksidohet dhe mund të shërbejë kohë më të gjatë.   Grafiku rrjedhës prodhimit nga tub i zi çeliku të galvanizuar tub është si vijon: 镀锌 流程   Çdo hap ka një makinë të caktuar që të shkojë.   materiale të papërpunuara tub Black çeliku Gjatësia e tub: Zakonisht 6 metra, si gjatësi tub, por sipas nevojës të veçantë blerësit, ne mund të bëjë në 4 metra deri në 8 metra gjatësi si tub. mënyrë Galvanizing: Hot zhytur Galvanizing Ngrohje dush Zink: ngrohje Rezistenca ose ngrohje karburantit Prodhimi i kapaciteteve (shembull)   Tabela e mëposhtme tregon shembuj të normave të prodhimit për çdo madhësi e tubave BS mesme.

     Norminal Size Pesha e tub  Kapaciteti i prodhimit
      Në    kg / m Kg / 6.0M pcs./hr.approx kg / hr.max
     1-1 / 2 "    3.61  21,65     370    8000
     2 "    5.1  30.6     260    8000
     3 "    6.51  39,06     200    8000
     4 "    12.1  72.6     110    8000
     5 "    16.6  99.6      80    8000
     6 "    19.7  118.2      68    8000
     8 "    31,53  189,18      55    8000

    Shënim:  (1) Për përdorim të mirë dhe mirëmbajtjen e kazan, shpejtësia duhet të jetë vendosur në 8000 kg / hr. (2) Në këtë rast, gjatësia tub është vendosur si 6 metra në tub. (3) Shifrat e mësipërme janë të bazuara në prodhimin e 100% e plotë. (4) koha zhytje është një faktor i madh kur veshja e rëndë është e nevojshme. Por në qoftë se të marrë një zhytje shumë të gjatë kohore, efikasitetin e prodhimit do të bëhet. Nën të njëjtën gjendje pune, Veshje zink është varet nga zhytje kohën dhe përbërjen kimike të çelikut. diskutim i hollësishëm, ju lutem na dërgoni mesazh. Mirë se vini për të marrë cilësi të lartë të nxehtë-dip galvanizing mulli për madhësinë tub çeliku nën 2 inç nga ne. Ne jemi një nga prodhuesit kryesorë të Kinës dhe furnizuesit e makinave të ndryshme të prodhimit. Mirë se vini për të kontrolluar listën e çmimeve dhe kuotimit me ne.


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!