High Speed ​​prerë Line - China Wan Run Da Lartë Teknike
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 2001

High Speed ​​prerë Line

Përshkrim i shkurtër:

This equipment is a special shearing equipment for processing steel coils into narrow strips required by customers by uncoiling, slitting and coiling. It is mainly composed of uncoiler, pinching and straightener, slitter, tension machine, coiler, etc., and is supplemented by  feeding, side guiding, transition and conveying sections. The machine line adopts PLC electrical control system and human-computer interface control system which is highly automatic and easy operation. MODE...


 • Port: Tianjin
 • Termat pagesës: L / C, T / T
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Kjo pajisje është një pajisje të veçantë për përpunimin e qethur mbështjellje çeliku në shirita të ngushtë të kërkuara nga klientët nga uncoiling, i prerë dhe coiling. Ajo është e përbërë kryesisht nga uncoiler, pinching dhe straightener, slitter, makine tension, Coiler, etj, dhe është plotësuar me të ushqyerit, pala udhëzuese, tranzicioni dhe përcjellë seksione.

  Linja makinë miraton PLC sistemin elektrik kontrollit dhe njeriut-kompjuter sistemin e kontrollit ndërfaqe e cila është shumë automatike dhe operacion i lehtë.

  MODEL Trashësia (mm) WIDTH (mm) diametër të brendshëm  Diametër jashtme (mm) Spiraleje peshë (T) Prerë SASIA (pc) Prerë WIDTH (mm) SPEED (m / min)
  (Mm)
  1.0 x 360 0,1-1,0 100-360 Φ250 / Φ300 ≤Φ1200 ≤2.5 ≤12 ≥6 ≤60
  Φ400 / Φ500
  1.2 x 500 0,15-1,2 100-500 Φ300 / Φ500 ≤Φ1200 ≤3 ≤14 ≥20 ≤120
  2.0 x 650 0,2-2,0 150-650 Φ508 ≤Φ1500 ≤6 ≤16 ≥20 ≤180
  2.0 × 850 0,2-2,0 200-850 Φ508 ≤Φ1500 ≤10 ≤16 ≥20 ≤180
  2.0 x 1000 0,2-2,0 300-1000 Φ508 ≤Φ1500 ≤15 ≤24 ≥20 ≤180
  2.0 x 1250 0,15-2,0 500-1250 Φ508 ≤Φ1500 ≤15 ≤24 ≥20 ≤180
  2.0 x 1600 0,2-2,0 500-1600 Φ508 / 610 ≤Φ1500 ≤20 ≤32 ≥20 ≤200
  3.0 x 650 0,2-2,0 200-650 Φ508 / 610 ≤Φ1500 ≤15 ≤12 ≥20 ≤150
  3.0 x 1250 ,3-2,75 500-1250 Φ508 ≤Φ1500 ≤15 ≤12 ≥20 ≤180
  3.0 x 1600 0,4-3,0 600-1600 Φ508 / 610 ≤Φ1500 ≤20 ≤24 ≥30 ≤120
  4.0 x 1600 0,5-4,0 800-1600 Φ508 / 610 ≤Φ1500 ≤25 ≤24 ≥30 ≤120
  6.0 × 800 1,0-6,0 200-800 Φ508 / 610 ≤Φ1500 ≤15 ≤24 ≥30 ≤60
  6.0 × 1600 1,0-6,0 800-1600 Φ508 / 610 ≤Φ1500 ≤25 ≤24 ≥40 ≤50
  9.0 x 1600 2,0-9,0 800-1600 Φ508 / 610 ≤Φ2000 ≤25 ≤12 ≥60 ≤40
  12 × 2000 3,0-12,0 1000-2000 Φ508 / 610/760 ≤Φ2000 ≤35 ≤6 ≥200 ≤20

 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!