Формирање цевки застане на челични цевки Изработка Мил машина - Кина Ван Run Da High Tech
Ние им помагаме на светот расте од 2001 година

Формирање цевки застане на челични цевки Изработка Мил машина

Краток опис:

Forming Pipe Stand on Steel Pipe Making Mill Machine This part starts from forming entry guide rolls to fin pass stand. Forming entry guide rolls to guide the strip into forming stand correctly. And then, forming stands transform the strip into curve shape and to bend the edge of both strips for good forming and welding. It also drives the strip into the next station. The pipe forming part on our mill line, can form the round pipe to be of the diameter size betweem 12mm to 660mm.   ItemMod...


 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Формирање цевки Стојат на челични цевки Изработка Мил машина

  Овој дел започнува од формирање влез водич ролни да перка помине стои.

  Формирање влез водич ролни за водење на лента во формирање стојат правилно. И тогаш, формирајќи штандови се трансформира на лента во крива форма и се наведнуваат на работ на двете ленти за добра формирање и заварување. Таа, исто така управува со лента во следната станица.

  Цевката се составен дел на нашата фабрика линија, може да се формира круг цевка за да биде со големина betweem 12мм дијаметар на 660mm.

   

  точкамодел HG32 HG50 HG60 HG76 HG89 HG114
  Излез цевка OD Ø12-Ø32 Ø21-Ø50 Ø21-Ø60 Ø21-Ø76 Ø32-Ø89 Ø48-Ø114
  дебелина на ѕид (mm) 0,5-2,5 0,6-3,5 0,8-3,5 1,0-3,75 1,0-4,0 1,5-5,0
  челик материјал Јаглероден челик и ниска легиран челик калем, σs≤400MPa, σb≤580MPa
  главната моќ 75kW 90KW 110kW 160KW 185KW 200kW

   

  точкамодел HG165 HG219 HG273 HG325 HG426 HG660
  Излез цевка OD Ø89-Ø165 Ø140 Ø219- Ø165 Ø273- Ø165 Ø325- Ø219 Ø426- Ø325 Ø660-
  дебелина на ѕид (mm) помалку од 12 помалку од 16 помалку од 16 помалку од 16 помалку од 16 помалку од 22
  челик материјал 345B, J55, K55, X52, X60, X70, N80
  главната моќ 560KW 800KW 800KW 960KW 960KW 1200KW

   

  Или форма да биде плоштадот цевка, □ □ 16мм до 500мм.

  Или други облик на цевки. Детални информации pls контакт со нас.

  Добредојдовте да се добие цевка формирање на висок квалитет застане на челични цевки правење мелница машина од нас. Ние сме еден од водечките производители и добавувачи на различни производство на машини во Кина. Добредојдовте да се провери цената листа и за прибирање на понуди со нас.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!