Автоматско челични цевки Пакување и занимаваат Машинско - Кина Ван Run Da High Tech
Ние им помагаме на светот расте од 2001 година

Автоматско челични цевки Пакување и занимаваат машина

Краток опис:

Автоматско пакување и Здружување машина за цевки Мил Оваа машина е последната станица на фабрика за челик цевка линија. Тоа се користи за редење, собирање и пакување челични цевки, а потоа, пакетот ќе испрати во складиште. Сите чекори, како што е пребројување на гласовите, натрупување слој, редење се заврши автоматски. Занимаваат лента завој на цевки и заварување завој појас се прави автоматски, со полно работно автоматски. И двете полу-автоматско пакување машина и занимаваат и целосна автоматска машина за пакување може да АБА ...


 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Автоматско пакување и Занимаваат машина за цевки Мил

  Оваа машина е последната станица на фабрика за челик цевка линија. Тоа се користи за редење, собирање и пакување челични цевки, а потоа, пакетот ќе испрати во складиште. Сите чекори, како што е пребројување на гласовите, натрупување слој, редење се заврши автоматски. Занимаваат лента завој на цевки и заварување завој појас се прави автоматски, со полно работно автоматски.

   

  И двете полу-автоматско пакување машина и занимаваат и целосна автоматска машина за пакување може да се намали цевка-штрајкувачи бучава, исто така, се намали рана површината предизвикани од штрајкувачи.

  Добредојдовте да се добие висок квалитет на челични цевки автоматско пакување и занимаваат машина од нас. Ние сме еден од водечките производители и добавувачи на различни производство на машини во Кина. Добредојдовте да се провери цената листа и за прибирање на понуди со нас.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!