API FFXΦ73MM висока фреквенција заварени цевки Мил линија - Кина Ван Run Da High Tech
Ние им помагаме на светот расте од 2001 година

API FFXΦ73MM висока фреквенција заварени цевки Мил линија

Краток опис:

Ова API цевка мелница линија е индустриите за нафта и природен гас за производство на прав цвест заварени цевки, специјална опрема за топло валани ленти челик како суровина, со употреба на методот на формирање на ладно свиткување и висока фреквенција заварување, производство потребните спецификации на кружни цевки и правоаголни цевки. Целиот сет е избран од страна на метод FFX лиење. Овој вид на формирање метод е особено погоден за светот напредна технологија, и состојбата на стрес е п ...


 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ова API цевка мелница линија е индустриите за нафта и природен гас за производство на прав цвест заварени цевки, специјална опрема за топло валани ленти челик како суровина, со употреба на методот на формирање на ладно свиткување и висока фреквенција заварување, производство потребните спецификации на кружни цевки и правоаголни цевки.

   

  Целиот сет е избран од страна на метод FFX лиење. Овој вид на формирање метод е особено погоден за светот напредна технологија, и состојбата на стрес е повеќе разумни време на процесот на деформација, која може да спаси 50% на ролна. Врз основа на оваа теорија, нашата компанија е во состојба да апсорбира и да ги апсорбира овој напредни калапи технологија во оваа единица, така што уредот може да стигнат до меѓународните напредно ниво технологија.

   

  Ова API цевка мелница линија усвојува зрела, сигурна, целосна, економски применува напредна технологија, современа опрема, за да се обезбеди квалитет на производот, цена, и индекси на потрошувачката се постигне на напредно ниво, производи имаат силна конкуренција во квалитет и цена.

   

  Оваа производна линија не само што бил дел од технологијата напредна, формирање на парична казна, со дијаметар има свои карактеристики, менување на ролери брзо. Таа има совршен процес на производство.

   

  Линија за производство на процесот

  Калем вчитување Uncoiling ➔ ➔ Газа провира и израмнување машина за сечење и заварување ➔ ➔ Акумулира Формирање ➔ ➔ ➔ HF заварување Внатрешниот и надворешниот де-burring ➔ On-line UT ➔pull надвор стои ➔Weld annealing ➔pull надвор стои ➔ ➔ воздушно ладење вода за ладење ➔ ликовни големината ➔ ➔ Турк зацрвстувањето Летечкиот отсечени ➔ ➔ Крај соочува хидростатично тестирање ➔Tube тело ➔ drifter➔Weighing ултразвучно испитување, мерење и пакување spraying➔ ➔ ​​складирање.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!